Yeni Nesil Hydrojel Kontakt Lensler

Eskiden derdikki senin gözlerine vuruldum şimdi onu bile diyemiyecez ne diycez senin yeni nesil hydrojel lens ‘inemi vuruldum diyecez bu teknoloji ne kötü birşey yaw

Hydrojel kontaktlensler acaba sanıldığı kadar faydalımıdır?Kullanımında ne gibi sıkıntılar yaşanabilir? Yüksek oranda göze oksijen aktaran lensler kullanımda bir dezavantaj oluşturabilirmi?

Gözlerinizin daha konforlu ve sağlıklı kalması için,doğal seviyede oksijenin korneaya ulaşmasını sağlayan yeni bir kontaktlens materyalidir. lensler ayrıca ,protein ve atıklara karşı direnç oluşturacak şekilde tasarlanmıştır.Buda bu tip lenslerin temiz kalması ve günlük veya 30 gün/29 gece sürekli kullanılabilmesi demektir.Bazı Hydrojel lensler aynı zamanda ultraviyole radyasyonundan korumada sağlarlar.Hydrojel lensler imalat teknolojisinde bir devrim yaratmışlardır.Ancak göz doktorunuzun önerisine göre kullanılması gerekir.

Ancak gece gündüz kullanılan lenslerde çok ender durumlarda kornea ülseri dahil,görüş kaybı ile sonuçlanabilecek göz sorunları meydana gelebilir.Yapılan bir araştırmada Ülseratif keratitis yıllık genel insidansı kontaktlenslerini gündüzleri kullananlar arasında 10.000 kişide yaklaşık 4,1 kişi olurken, kontaktlenslerini geceleride çıkarmayanlar arasında bu oran 10.000 de 20,9 ‘dur.Ülseratif keratit riski,uzun süreli lens takanlarda,günlük lens takanlara oranla 4-5 kat daha fazladır.Bu tip riskleri azaltmak için lenslerinizi göz hekiminizin önerdiği süre kadar takmanız ve yine onun önerileri doğrultusunda yenisiyle değiştirmeniz gereklidir.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: