Ziver özdemir akp batman belediye başkan adayı

AK Parti’nin Batman Belediye başkan adayı nihayet açıklandı. Beklendiği gibi Ziver Özdemir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın onayıyla Batman’dan aday gösterildi. Uzun süreyle gizlenmeye çalışılan Ziver Özdemir’in adaylığı, partiye yakın kişiler ile bunlara yakınlıklarıyla bilinen diğer kesimler tarafından çok önceden biliniyordu.

Onun için Ziver Özdemir ismi bizim açımızdan sürpriz değildi.

Yaklaşık 2 aylık süreç içinde gördüklerimiz ve duyduklarımız bizi doğruya götürmüş ve gazetecilik anlayışımız gereği, resmi açıklamadan sadece 3 gün önce Ziver Özdemir’in adaylığını kamuoyuna duyurmuştuk.

Bu zaman dilimi içinde çok farklı şeyler olmuştu.

Bunların en önemlisi anketlerdi. AK Parti Genel Merkezi’nin illerde yaptığı geleneksel anketler dışında, bazı kesimler de seçimde izlenecek yolu belirlemek ve halkın istediği adayı tespit etmek amacıyla anketler yapmışlardı. İki anketten de Ziver Özdemir adı çıkınca, temayül yoklamasında da bu isim birinci olunca AK Parti Batman adayı kesinleşmiş oluyordu ama, parti yöneticileri ile milletvekilleri temayülün dışına çıkmayarak sessizliklerini koruyor, bilmiyormuş gibi davranıyorlardı.

Hemen belirtelim ki; son 10-15 yılki seçimlere baktığımızda özellikle AKP’de ilk kez bu kadar eğitimli ve deneyimli adaylar bir araya geliyorlardı. Aday adayı olan 6 kişinin yüksek eğitimli ve mesleklerinde başarılara imza atmış olmaları Batman açısından kazançtı.

Nitekim, Ziver Özdemir isminin açıklanmasıyla birlikte diğer adaylardan küsen ve darılan olmadığı gibi, çoğunluğu da yaptıkları açıklamalarda seçim döneminde Batman’a gelerek aday ve parti için çalışacaklarını bildirdiler ki; bu da partiye olan bağlılığı göstermeye yetiyor.

Evet. Ziver Özdemir kimdir?

Biyografisi, yaşı, kaç çocuğu olması dışında, Özdemir’e duyulan ilgi ve teveccühten söz etmek istiyoruz. Habisbeni kesiminin saygın kişilerinden merhum Bozo Özdemir’in en büyük oğludur. Bozo Özdemir, hayattayken çevresine faydalı olmak amacıyla Karşıyaka Mahallesi’nde tuğla fabrikası inşa etmeye karar verdi. İşsizlere kısmen de olsa iş sağlamak amacıyla yola çıkan baba Özdemir, kısa zamanda tüm Batmanlılar tarafından takdir edilerek saygı duyulan bir kişi oldu.

Vefatından sonra da çocukları, onun maddi ve manevi mirasını tüketme yerine, aksine ikisini de geliştirdi ve genelde insanlık hizmetine yönelik çalışmalar devam ettirilerek bugünlere gelindi. Bozooğulları şirketler gurubunun en büyük temsilcisi olan Ziver Özdemir, kardeşlerinin üzerine kanat gererek çoğuna yüksek tahsil yaptırdı ve guruptaki işyerlerinin başına geçmelerini sağladı.

En büyük sermayeleri de doğrulukları ve dürüstlükleri oldu.

Bunca farklı iş yapmalarına karşın hiç bir zaman adları bir olumsuzluğa yansımadı, kimse onlarla ilgili kötü şeyler söylemedi. Babalarının izinden yürüyen Ziver Özdemir ve ailesini de kendilerini tanıyan veya tanımayan Batmanlılar da sevip, saygı duydu.

Bu süreçte Ziver Özdemir, Refah, sonradan ad değiştiren Saadet Partisi’nin il başkanlığından parti müfettişliğine, belediye başkan aday adaylığından milletvekili adaylığına kadar bir çok alanda etkin görevler alıp ön plana çıktı.

AKP’nin kurulmasıyla birlikte hemen partiye girme yerine gözlemciliği tercih eden Ziver Özdemir, daha sonra AKP’ye geçti. Milletvekilliği seçimi döneminde aday adayı olan ve en önemlisi seçim lokalini Batman’ın en iyi yerindeki benzinliğinin alanında kuran Özdemir, alçak gönüllülüğüyle kendisini daha da sevdirdi.

Yerel seçim süreci yaklaşmaya başladığında Ziver Özdemir ismi Batmanlılar tarafından anılmaya başlandı. Ve Özdemir’i adaylığa sürükleyen kitle de gerçekten vatandaşlarımız oldu. Tanıyan veya tanımayan insanlarımız hep bu ismi telaffuz ederek kamuoyu oluşturdu.

Adaylığa başvuru sürecinde kendisiyle görüştüğümüz Ziver Özdemir henüz kararını vermemişti. Artı ve eksilerinin muhasebesini yaptı, destek olabileceklerle görüştü, hatta taleplerini ortaya koydu, ardından da aday adaylığını açıkladı.

DTP “AKP’nin adayı kim olursa olsun bizim için fark etmez” şeklinde açıklamalarda bulunsa da, bu partinin kurmayları ve deneyimlileri aslında Ziver Özdemir’i istemiyorlardı. Özdemir dışındaki kişiler daha kolay lokma olabilirlerdi! Nitekim DTP’liler de Özdemir’in diğer adaylara nazaran daha fazla oy alacağını söylemekten imtina etmiyorlardı…

Ve Ziver Özdemir artık AK Parti’nin adayıdır.

Bu saatten sonra parti ile seçim komitesinde görev alacaklar, kampanya döneminde izlenecek yolu belirleyecek ve çalışmalarını başlatacak. Biz, 29 Mart yerel seçimlerinin ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını, Ziver Özdemir’e de başarı getirmesini diliyoruz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: