Hakan Ilgaz Gümüşhane Belediye Başkan Adayı

Gümüşhane’de 22 Temmuz seçimlerinden sonra yeniden yapılanma sürecine giren Demokrat Parti İl Başkanlığı’na genel merkez tarafından mevcut il başkanı Ali Kemal Aras görevden alınarak, yerine Hakan Ilgaz getirildi.
Parti genel merkezi tarafından 28 Mart’ta Gümüşhane Demokrat Parti (DP) İl Başkanlığı’na getirilen Hakan Ilgaz, 15 gün içerisinde yeni yönetim kurulunu oluşturmak için çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti. Ilgaz;”Gümüşhane’de yeni yapılanma çerçevesinde sivil toplum örgütleri ve Demokrat Partililer’le görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi.
Başkan Ilgaz, “Bana verilen görevi layıkıyla yerine getirmek için elimden gelen çabayı sarf edeceğim. Türkiye’de sivil siyasetin kalesi olan, ülkemizin en köklü ve en güçlü sivil toplum hareketi olan kıratın, siyasi hayatımızdaki önemi ve konumu tartışılmazdır. Ayrımcılığın ve kutuplaşmanın her geçen gün keskinleştiği Türkiyemiz’de her zaman huzurun, hoşgörünün ve toplumsal barışın teminatı olmuş demokrat geleneğe, bugün her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğu tartışılmaz bir gerçektir. Gümüşhane’de yeni yapılanma çerçevesinde sivil toplum örgütleri ve Demokrat Partililer’le görüşmelerimiz devam ediyor. Kırgınlıkları sona erdirecek, partimizi huzur içerisinde seçilmiş yönetimlere devredecek güçlü bir yönetim kurulu temel hedefimiz olacaktır. İlerleyen günlerde yeni yönetim kurulumuzla çalışmalarımıza başlayacağız.”diye konuştu.
Öte yandan DP Genel Merkezi tarafından Gümüşhane’ye iki kez müfettiş gönderilerek partinin yeniden teşkilatlanması için kamuoyu yoklaması yapıldığı öğrenilirken, her iki yoklamada da il başkanlığı görevi için işadamı Hakan Ilgaz’ın isminin öne çıktığı bildirildi.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s


%d blogcu bunu beğendi: